Horní Bolíkov u Telče

tel.: 605 132 916
e-amil: misabelka@seznam.cz

I když víš kam letíš, vítr Tě zanese na místo, které je Ti předurčeno.

Intuice

 Intuice (z lat. in-tueor, in-tuitum) znamená vhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování, které není zprostředkováno žádným uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo žádnými důvody.

Intuice může být podmíněna zkušeností a hraje významnou úlohu jak pro rychlé rozhodování pod časovým tlakem, tak také v umění a v každé tvořivé činnosti vůbec.

Někdy je však jako šestý smysl označována jako schopnost jakéhosi nadpřirozeného či „mimosmyslového" vnímání či vědecky nepopsaného přenosu myšlenek nebo informací.

 

já svoji intuici - šestý smysl použávám v běžném životě stále. Když se rozhoduji - naciťuji se pro ANO - nebo NE. Ta první myšlenka nebo nápad je prvotní. Nechávám se vést srdcem. 

 

Vlastnost důležitá pro přežití

Šestým smyslem, intuicí, disponují ženy po tisíce let. Jsou schopné vycítit emoce a předvídat nebezpečí. Odedávna se totiž musely starat o děti a rozeznávat i pocity, které jejich potomci nebyli schopni vyjádřit slovně, třeba pláč novorozeněte. Jako ochránkyně rodinného krbu také žena potřebovala rozeznat, zda vetřelec, pohybující se v blízkosti jejího obydlí, má přátelské úmysly nebo ne, a podle toho se zachovat. Tahle schopnost byla důležitá pro přežití.

Tajemství přetrvává

Psychologové tvrdí, že centrum intuice najdeme na pravé straně mozku. Všechny informace, které získáme svými pěti smysly, si ukládáme do mozku. Zůstávají v našem podvědomí, i když my už o nich vlastně dávno nevíme, protože jsme je zažily a uložily si už před mnoha lety. Náhodná situace je potom impulsem, který „vytáhne" dávno zasuté prožitky a my máme na základě podobné zkušenosti dojem, že bychom měly, či naopak neměly udělat to či ono. 

Přesné vědecké vysvětlení intuice neexistuje. Ačkoli odborníci stále prozkoumávají lidský mozek, dosud rozluštili jenom malou část všech jeho záhad. Proto je otázka, jak vlastně fungují intuitivní podněty, stále zahalena tajemstvím. Přestože ale princip působení intuice neznáme, můžeme s ní pracovat tak, aby nám pomáhala. Jak na to?

Buďte otevřené a nebraňte se novým zkušenostem. Zúročí se vám. Snažte se vnímat a vidět svět kolem sebe bez předsudků vytvořených předem přesně danými vzorci chování a postupy. Všichni lidé, kteří mají svůj život přesně nalinkovaný, se ochuzují o možnost improvizace a objevování nového. Zdánlivě je sice nemůže nic překvapit, protože mají všechno do sebemenšího detailu naplánované, ale pravdou je, že v opravdu nečekané situaci zůstanou v koncích. Nezapadá totiž do jejich škatulek a přirozený cit, jak ji vyřešit, už dávno ztratili.

Rozhodujte se srdcem

Pokud děláte zásadní rozhodnutí a něco vám u něho nesedí, vyvarujte se situace, při které něco budete dělat jenom proto, že se to takzvaně ze společenských důvodů musí. Neděláte-li své rozhodnutí srdcem a z vnitřního přesvědčení, je to špatně. Také když něco dlouho zvažujete a nemůžete se pořád rozhodnout, jde o znamení, že s daným rozhodnutím není něco v pořádku. Nejste na něj zralá, necítíte se na něj, alternativy vám nevyhovují, raději byste ho oddálila, důvodů, co je právě ve hře, může být mnohem více. Snažte se v takovém případě „vypnout" rozum a jednat citem, ten vám nejvíce napoví a nebudete se zbytečně trápit.

Naslouchejte svým pocitům

Je vám někdo nesympatický? Nemá cenu se nutit do setkání s ním. První dojem je vždy hodně důležitý. Nejde o vzhled, ale o celkové působení člověka. Gestikulace, mimika, vyjadřování slov a myšlenek, to všechno tvoří mozaiku skládanou během prvního setkání. Právě sestavení těchto střípků tvoří rozdíl, kdy je nám někdo na první pohled sympatický nebo nás naopak odpuzuje. Nesnažte se umlčet váš vnitřní hlas, který říká „S tímhle člověkem si nic nezačínej!" Podvědomé signály odporu často fungují mnohem lépe a varují nás. Své o tom ví čtenářka Jana: "Já sama to nazývám takovým divným pocitem. Prostě najednou vnitřně cítím, že to nefunguje, že takhle to být nemá. Když dělám zásadní rozhodnutí, vždy dám na ten svůj divný pocit a myslím si, že už několikrát mi intuice zachránila život."

A co vy? Jaké máte zkušenosti s intuicí? Nasloucháte jí? Pomohla vám v nějaké životní situaci?

 

 

 

jiný zdroj: internet

Příjemně se nalaďte a máte-li trochu čas, podívejte se na celou sadu karet sady Madam Lenormand. Ta kartička, která se vám nejvíce líbí a nelépe na vás působí, tak ta již vám sděluje poselství k momentální situaci kterou právě prožíváte.

A naopak, ta, která se vám vůbec nelíbí či působí negativně, tak ta k vám promlouvá do čeho byste se neměli vůbec pouštět. Varuje před nebezpečím či uspěchání něčeho, na co nejste momentálně připraveni.

008.jpg
050.jpg

Posílení sebevědomí

 

10 typů, jak si efektivně posílit sebevědomí

Dělá vám problém projít místností plnou lidí bez toho, abyste měla sevřený žaludek? Nebo se setkat s bývalým partnerem? Změňte to!

Rady jsou i pro muže

 

1. Soustřeďte se na své přednosti a silné stránky

"To nikdy nezvládnu!" Už předtím, než začnete s nějakým úkolem, spustí se první pochybnosti. Není divu, že své sebevědomí od začátku potlačujete, chybí vám elán a motivace to aspoň zkusit. Proto uděláte lépe, když se nebudete soustředit na své slabosti, ale na své silné stránky. Co zvládnu perfektně? Na co mohu být hrdá? A co se mi už podařilo, i když jsem si myslela, že to nevyjde? Motivujte se, věřte sama sobě a uvidíte: vaše vlastní stimulace vám pomůže dosáhnout vašeho cíle.

 

2. Kritiku si neberte příliš k srdci

Kritika od druhých může být zraňující a otřást sebevědomím. Nepřipusťte to! Myslete vždy na to, že kritika od druhého člověka není nic jiného, než jeho osobní názor. Protože vždy existuje někdo jiný, kdo si o vás může myslet něco úplně jiného.

Tip: Buďte otevřená vůči kritice, pak si ale v klidu vše promyslete, zjistěte, zda vůbec s takovým názorem souhlasíte, a pokud ne, jednoduše si ho neberte k srdci!

 

3. Nevztahujte si vše na sebe

Berte sama sebe vážně, ale ne příliš. Příklad: dvě kolegyně si povídají na chodbě a vy si hned myslíte: Bože, vždyť oni si povídají o mně! Vycházejte z toho, že každý člověk má svůj život a vy nejste v životě každého člověka ta nejdůležitější. A když přece jen pochybujete, přímo se kolegů zeptejte o kom mluví, a zjistíte, že vaše obavy nebyly namístě!

 

4. Zkuste se podívat sama na sebe objektivně

To je šílené: ta postava, ty vlasy, ty nohy ... Stop, konec! Přestaňte se srovnávat s topmodelkami a vyretušovanými herečkami. Nelze se pak divit, že vedle nich je vaše sebevědomí nulové. Jisté je, že ne každá máme v genech super postavu a krásnou tvářičku. Ale zkuste se posadit na lavičku v parku a pozorovat ženy, které procházejí kolem vás. Uvidíte, že na tom určitě nejste až tak špatně.

 

 

 

 

049.jpg

Osm pravidel pro šťastný vztah

 

Tato pravidla se mi líbí - použila jsem je z nejmenovaného zdroje.

 

 

O harmonii ve vztahu se musí neustále pečovat

Přání nad zlato? Spokojený a harmonický vztah, který by vám leckdo záviděl. Existuje na něj recept? Ano! Je zde pro vás osm základních pravidel, které mohou zajistit skvělé soužití. Řídíte se jimi i vy? Nebo vám snad vztahy pořád krachují? To může skončit! 


Co vztah, to trable. I tak někteří proplouvají životem. Nejhorší je, když dotyční sami nevědí, co vlastně dělají špatně. Patříte-li k nim, určitě vám otevře oči následujících osm bodů, které vás dovedou ke spokojenému vztahu.

 

 1. Komunikujte s partnerem


- nečekejte, že je telepat, a naučte se mluvit nejen o hezkém, ale i o problémech, a také o vašich prosbách (často na chlapy nadáváme, ale přitom je neumíme o nic požádat).

 

 

Jak na to?

 

Definujte svá přání a požadavky, aby je protějšek mohl plnit. Muže vzrušují schopné ženy odhodlané jednat, naopak je odrazuje slabost, takže se není čeho bát. Máte právo říct nahlas, po čem toužíte! Prostě se nadechněte a spusťte.

 

 

2. Pečujte o sebe

 

- nejen o vzhled a postavu, ale také o svého „ducha". Mějte vyrovnaný vztah sama se sebou a nebuďte na partnerovi emočně závislá.


Jak na to?

Je špatné kvůli tomu, aby vás někdo miloval, obětovat vlastní já, protože pak si sama sebe nebudete vážit. Udržujte v chodu své rituály: obědy s kamarádkami, návštěvy posilovny, rozvíjení koníčků, péče u kadeřnice, kosmetičky… Zachováte si tak svoji důstojnost a cenu, takže ani partner ji nebude mít důvod zpochybňovat.


3. Rozvíjejte společné aktivity

- nebuďte ta, která jen kritizuje, a najděte si s partnerem společné aktivity (díky nim si budete mít o čem povídat po dlouhá léta).


Jak na to?

Pokud jste ještě neobjevili nějaký ten společný zájem, vytvořte si ho! Zmínil se, že dřív, když byl mladší, chodil bruslit? Zavítejte společně na zimní stadion! Baví ho lyžovat, ale vy jste na tom ještě nestála? Poproste kamarádku, ať vám lyže půjčí, třeba se do tohoto sportu zamilujete! Společné zájmy podporují rozvoj vztahu!


4. Nesnažte se ho předělávat

- zapamatujte si, že z kopretiny tulipán neuděláte. Pokud chcete být ve vztahu spokojená, primární vlastnosti vašeho partnera by vám měly vyhovovat. Pokud ne, raději ze vztahu odejděte. Co se týče drobností, na těch se dá pracovat a nebo je hodit za hlavu. Nikdo není dokonalý!


Jak na to?

Jakmile žijete ve vztahu s mužem, znamená to, že byste měla respektovat jeho klady i zápory, a ne doufat, že zítra bude jiný. Netrestejte se za to, že se z vašeho partnera nestal ideál, spíš uberte plyn a ponechte mu nějaké ty neřesti. Určitě jich taky pár máte! Nejste schopna přijmout jeho nadutost / pracovní vytíženost / lajdáctví / lenost? Neberte to jako výzvu, ale signál k rozchodu!


5. Nebuďte jeho matkou

- to muži z celého srdce nenávidí.


Jak na to?

Přestaňte za partnera dělat věci, které by měl vykonávat sám. Nenoste mu oblečení až pod nos, nevyvářejte mu oblíbená jídla, kdykoliv si jen vzpomene, že na ně má chuť, nepodlehněte pokušení zachraňovat ho v každé situaci. Jednu matku už má!


6. Přestaňte být přehnaně emoční

- to muži taktéž z celého srdce nenávidí (nevěste se na něj pořád a nevydírejte ho větou „A máš mě vůbec rád?").


Jak na to?

Když jste byla malá, dělala jste různé věci - přehnaně trucovala, byla naivní, hrála si na hloupoučkou a ublíženou, předstírala neschopnost, často používala hněv a vzdor, aby vás mohl někdo uklidňovat. Jenže to už je dávno! Přestaňte záměrně vytvářet problémové situace, aby si vás partner mohl vážit, a pokud po něm něco chcete, řekněte mu to bez doprovodných scén.

 

7. Nebuďte na něm finančně závislá

- to automaticky vytváří ve vztahu nerovnováhu. Vždy mějte vlastní zdroje financí, a pokud jste na mateřské, co nejdříve se alespoň částečně vraťte ke své práci.


Jak na to?

V dnešní době to není jednoduché, ale i tak se pokuste, pokud nemáte stálou práci, usilovat aspoň o příjmy z brigád, ať protějšek vidí, že se nezříkáte odpovědnosti. Procházejte inzeráty a rozhoďte sítě po známých, to se vždycky hodí!

 

8. Dejte si pozor na varovné signály

- chodí z práce pozdě, nezajímá se o vás, nechce s vámi spát? To jsou varovné signály, že se ve vztahu něco děje. Tak to nenechte vyhnít a promluvte si s ním o tom.

 

Jak na to?

V hlavě si setřiďte myšlenky, co všechno vás za poslední dobu irituje v rámci vašeho vztahu, a předneste mu je, ať se k nim vyjádří. Možná je vystresovaný z práce, možná se mu na vás něco nelíbí. Kdo ví? Hlavní je probrat to a neutíkat před pravdou. Nejistota stejně akorát ubíjí.

 

Tak ať vám  kouzelné osmero pomůže k vysněnému vztahu!

c553e59a0e51 (1).jpg
Oheň - celý článek   13.5kB
Malé slunce na zemi – oheň Člověk je jediné zvíře, které je cítit kouřem (Ernest Thompson Seton).
Oheň je jeden ze čtyř základních živlů, kam patří ještě voda země a vzduch. Je všude tam, kde se vyskytovalo a stále vyskytuje světlo teplo bezpečí – přežití tedy ŽIVOT. Pro staré kultury je oheň jedním z nejdůležitějších prvků lidského světa. Člověk tak dostal do ruky první obrovskou sílu, s jejíž pomocí začal měnit tvář země. Je s lidmi odpradávna a spolu s nástroji je počátkem lidské civilizace. U domorodých kmenů je oheň životem ve všech směrech. Nejen že se připravovala strava, aby kmen mohl přežít, ale byl také určen k rituálům, které odpradávna měly svůj hluboký význam. Tyto rituály se přenesly i do dnešní doby. Používáme je k radosti, účelově, cíleně abychom přijali jeho sílu, víru a světlo do duše. Udržení tohoto malého slunce znamená přijímat jeho teplo, žár plamínky štěstí a života vůbec. Nedílnou hlavní úlohu měli strážci ohně.Toto poslání bylo pro vyvoleného. Měl zodpovědnost udržet plameny tepla a světla, až do rána.
778_1.jpg

Máte zdravé sebevědomí?

Ano (46 | 30%)
Ne (46 | 30%)
Nevím (10 | 6%)
Pracuji na tom (53 | 34%)
Kontaktujte na
tel.: 605 132 916
Zápatí stránek

Skutečné krásy se můžeš dotknout jen srdcem. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one